Erling Haaland bëhet Ambasador Global i Markës për Midea

Sulmuesi i Manchester City, Erling Haaland, është emëruar Ambasador Global i Markës Midea. Kjo marrëveshje e re është një zgjerim i partneritetit të Midea me Manchester City, i cili filloi në janar të vitit 2020.

Midea, një nga prodhuesit më të mëdhenj të pajisjeve shtëpiake në botë, ka njoftuar zyrtarisht sot se Erling Haaland do të jetë Ambasadori i saj Global i Markës. Kjo është pjesë e vazhdimit të partneritetit të tyre të suksesshëm me Manchester City, që u rinovua së fundmi në maj të këtij viti. Deri tani, ky bashkëpunim ka angazhuar miliona fansa globalisht përmes aktiviteteve të shumta të shpërblyera.

Për të shënuar këtë moment të rëndësishëm, Midea dhe Manchester City kanë nisur sot një fushatë video që pasqyron mantrën e markës, ‘ndjehu si në shtëpi’. Videoja tregon Haaland duke përdorur produkte të Midea në një mjedis të qetë shtëpiak, duke gjetur balancën dhe energjinë e nevojshme për performancat e tij në Stadiumin Etihad.

Në vazhdim, Midea do të bashkëpunojë me Haaland për sezonet e ardhshme, duke lidhur bazën e tifozëve të tij me klientët e Midea dhe fansat e futbollit në mbarë botën. Kjo do të arrihet përmes një larmie fushatash përmbajtjesh, dhurime ekskluzive të mallrave dhe aktivitete të tjera digjitale.

Erling Haaland shprehet: “Midea është një partner krenar i Manchester City dhe kam kënaqësi të jem pjesë e fushatave të tyre gjatë kohës sime me klubin. Kam vënë re logon e Midea në Stadiumin Etihad dhe pasi mësova për madhësinë dhe ambiciet e tyre, jam shumë i lumtur që jam bërë Ambasador Global i Markës sot. Xhirimi i parë që bëmë disa javë më parë ishte shumë argëtues dhe mezi pres të vazhdojmë të punojmë së bashku.”

Presidenti i Biznesit të Shtëpisë së Mençur të Grupit Midea, Eric Wang, thotë: “Erling Haaland është një emër i njohur në çdo shtëpi, një lojtar që tërheq vëmendjen e gjithë botës. Ai është kaq i thjeshtë, por shumë i fuqishëm, dhe në moshën 23 vjeç ka ende një potencial të madh për t’u shfrytëzuar – ashtu si marka jonë Midea. Jemi shumë të kënaqur që fillojmë këtë partneritet sot.”